En Güzel Sözler
Özel Sözler
4 Ağustos 2014
EnGuzelSozunuz

Özel Sözler

Bir deprem günü girdin yüreğime, fay hattı çizip geçtim üzerimden, artçılar durmadan devam etmekte, sende ben gibi özlenmektesin dokuz nokta dokuz şiddetinde.

Karanlıklar çökse de yüreğinin üstüne, asla güneşini söndürme, umudun bittiği yerde karanlık sarar her bir yanı üzerine, unutma ki güneş olmadan gün görmez kimse.

Varlığını bilme umudu ile yaşadığım bu hayatta, sensizlik çekilmez olsa da varlığını bilip hissedebilmek için yaşanmaya değer.

Aradığım her şeyi sende bulmuşum, ne önemi var senden öncesinin ben seninle var olmuşum, sen tüm umutlarım, sen tüm duygularım, seni sende arama bil ki ben sen olmuşum SEVGİLİ…!

Öyle bir sevgili bulunmalı ki, günü gelip onun için ölümü göze aldığımızda o bizim için çoktan ölmüş olsun.

Hayat bir oyun, bizlerde içinde rol alan oyuncular, önce senaryoyu oynatıp sev dediler, yer geldiğinde bu iş olmaz terk et dediler.

Tıpkı bir destan gibi, bir roman gibi, bir şiir gibi, bazen de bir söz gibi yazmışım seni yüreğime gizlice…

Sana olan sevgimi kum taneleri ile yazacak kadar değil, sahildeki tüm kum taneleri ile yazacak kadar da değil, ömrümün gördüğü tüm kum tanelerini bir araya getirip içine sevdiğimi yazacak kadar seviyorum seni.

Ne seni unutacak kadar gücüm olacak, nede bu yüreğim seni unutacak, bırakıp arkama bakmadan gittim diye sanma bu gerçekler bana seni unutturacak.

Güller hep güzel yüzün gibi açılsın, ama asla dikenleri batmasın, Sevda bensizde olsan hep senle olsun ama asla yaralı bırakmasın ben gibi, mutluluk yüreğinle dolsun ama asla unutturmasın beni.

Ben güzellim diye çığlık çığlığa kalan çiçekleri sana getirdim Sevgili! Seni gördüklerinde utanıp güzelliğin ne olduğunu görsünler diye.

Ya gündüz ol ya da gece, ya alnımdan vur beni ya da namlunda kalmalı mermi, ya benim olmalı ya da hiç benim olmadan gitmeli.

İçtiğim sigaramın üzerine adını yazıp içerek bitirip, unutmak istedim seni, yanılmışım. Ne bilirdim ki içime çektiğim her nefeste seni çekip içimde biriktirdiğimi.

Güzellik değildir seni aşka bağlayan, aşktır sana karşındakini güzel yapıp vazgeçilmez kılan.

Taşlarsa beni sarraf taşlasın gam yemem. Yeter ki ayarımla oynasın istemem.

Herkesin çabası günlük ekmek, benimki de bir dem aşka ermek.

Çevredekiler iyini olduğunu kadar, tersini de görsünler ki hizaya gelsinler.

Espri yapabilmek zeka işidir, ona tahammül edebilmek ise ‘’özgüven’’ le ilgilidir.

Aldığım soluk gibi aşkım, sevdam hep sana; hayat verdiği kadar yaklaştıran da sona.

Geçmiş yıllar hatıradır bana hep kendimden, emin değilim şimdi ömrüm geleceğinden, gönlümü sınayan duygularım yordu beni Tutkulardan öte bir yol yok bana görünen.

İç dünyadan sızan ışık oranında ancak dünyayı aydınlık görebilirsin.

Kendilerinde bir şeyler olanlar ancak başkalarında olanı bulabilirler.

Teknolojiye beni köreltmeyeceği ve taciz edemeyeceği mesafedeyim.

Savunulmak için haklı olmak yetmez hatırlı olmak da gerekir.

Olduğumda hamlığıma yanarım hiç için bir solukta kırdıklarım, her bir günün soluşunda yeniden artar hüznüm artar pişmanlıklarım.

Ahım tutar ah edene gönlüm gider terk edene, ben kaldım tek buralarda kurşun işlemez bedene.

Zalimlere merhametli ol, sevgisizleri sev, acımasızlara müşfik davran ki kendilerinde neyin eksik olduğunu görebilsinler.

‘’Kır’’da değil önemli olan ‘’kar’’ da dik durabilmektir.

‘’Bildik insan’’a işin düşeceğine kendini bilen insana işin düşsün daha iyi.

Tatlı mı tatlı biri var hep sevilmeye değer, güzel bir yüzü var hep görülmeye değer, iyi bir dostluğu var özlenmeye değer, hele birde gözleri var baktın mı uğruna can vermeye değer.

Sevgi dolu bir yüreğim var saf ve temiz, bir özlemim var dolu dolu uçsuz bucaksız, bir duygu var içimde dalsız budaksız, birde o var ki unutulması imkansız.

Bir yağmur damlası düşün toprağa düşünce dağılan, bir kar tanesi düşün suya değdiği an eriyen, bir de benim sensiz olduğumu düşün… seni kaybettiğinde ölen.

Ellerin ellerimde uzak, gözlerin gözlerimden uzak, dudakların dudaklarımdan, söylesene sevgili nasıl anlatayım ben bu kalbime sensiz olmayı.

Sevgilim Sevgilim diye ağlayacak başını taşlara vuracaksın, sesini duyan olmayacak, Sen gittin ya beni bitirip arkana bakmadan, bu sevgi de seni bitirecek ben gibi sana bakmadan.

Sevmenin acı verdiğini bile bile seviyorum seni, her sevenin sevilmediğini bildiğim halde, ancak yine de bir umut var içimde belki bir gün seven sevilir diye!

Gül solup gider, ateş kül olur gider, gün gelir geçer, ama sevgi bir ömür bitmez.

Yaşam elbet bir şekilde devam edecek, ama sensiz her yer solup gidecek…

Kalbin hissetmese de, bu şarkı hep sana söylenmiş olacak, bu sevda uğruna ömrüm gitse de, bil ki bu kalp senden hiç vazgeçmeyecek.

Gül solup gider, ateş kül olur gider, gün gelir geçer, ama sevgi bir ömür bitmez. http://www.enguzelsozunuz.com/ozel-sozler.html

Yaşam elbet bir şekilde devam edecek, ama sensiz her yer solup gidecek…

Kalbin hissetmese de, bu şarkı hep sana söylenmiş olacak, bu sevda uğruna ömrüm gitse de, bil ki bu kalp senden hiç vazgeçmeyecek.

Seni seven bir kalbim var, koca dünya gönlüme dar, anlasana sevgili yar avareyim avareyim.

Yanan ateş kül olunca yanar mı? Donan buz parçası su olup akar mı? Bu gözleri sen görüp sevdi bir başkasına bakar mı? Sevgili!

Yaşanılan bu koca sevgi sensiz bir başına olmaz, ama unutma ki sen olmazsan da bu sevgi bir için bir yaşanmaya değer SEVGİLİ.

Yüreğin hep umutla dolsun, ama asla kimse senden umudunu alamasın. Yüzünde gülen gözlerini kalbinde hep sakla, bir gün onu isteyen biri oldu mu umut dolu bu yüreğini bulabilsin.

Sözlerin hep aklımda, ya adın çıkmaz aklımda, yada her an hayalin karşımda, ya sesin hep kulağımda ya da çıldırdım bunlar ondan, ya çok özlüyorum seni, ya da özlemek çok güzel, bel ki de bunlar hep bahane aslında özlenen şahane.

Sonu olmayan bir aşk olduğunu bildiğim halde seviyorum seni, kalbim ve bedenim hep seninle, ölecek dahi olsam bil ki bu kalp hep seninle, son nefesimde bile haykırışlarımı duyacaksın seni seviyorum diye…

Yaşamın en güzeli her şeyden vazgeçip yıkılıp bir başımıza kaldığımız an, bizleri hayatta bağlayan biri olduğunu düşündüğümüz andır.

Dar ağacında son isteği sorulan bir mahkumun haykırışlar içerisinde özgürlük diye bağırması gibidir sana olan sevgim.

Günah olmayacak kadar masumdur aşk, zincire vurulmayacak kadar özgür, unutulması zor ve tek başına yaşanmayacak kadar vazgeçilmezdir.

Zehir olan aşkını içmezsem, ölüm olan yolundan gitmezsem, sen için bu candan vazgeçmezsem namerdim.

Beni dar ağacına götürdüklerinde son isteğimi sordular seni görmek dedim, kabul etmediler, hiç olmazsa onu güzelce hayal edecek kadar yaşamak dedim.

Ne zaman gözlerin aklıma düşse, önümden yaşadığımız o güzel günler geçer, ne zaman gözlerin gözlerime değse işte o an saman yolundan bir yıldız düşer.

Bana hayrı gerek değil şerri uzak dursun yeter, dostluklarına güvendiklerim terk etti birer birer.

Duygularımı yaşıyorum herkese inat, ne ben bir köle ne de hayat bildik bir sırat.

‘’Tarih’’i yazanlar var bir de oynayanlar, figüran olmayalım.

Benden çaldığın şey, bende ve kendinde kaybettiklerinden daha değerli değildir.

Arındım ben kendimden dilde pir-u pak oldum gönlümü verip hakka yüce bir aşkla doldum…

Bir köz idim dağlarda yandım şimdi kor oldum, aradığım aşkı ben yine gönlümde buldum…

Gecesini özledim günün, baharını ömrümün, ilgimi çekmiyor artık yar olmayan sevdasına şu kırılgan gönlümün.

Karanlığın örttüğü ayıp geceye saygı uyandırır.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 En Güzel Sözler