Güzel Sözler

Dini Sözler

Özel Günler

Spor Sözleri

Öğretmenler Günü Sözleri

Öğretmenler Günü Sözleri Öğretmenler Günü Sözleri

Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bizlerde 24 Kasım Öğretmenler Günü için en güzel sözleri derledik.

Siz fedakar öğretmenlerin bu güzel gün gibi hep mutlu ve her şeyin en iyisini hak etmeniz dileklerimle. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Üzerimde emeği bitmeyen öğretmenlerimizin bu güzel ve anlamlı günlerini en içten dileklerimle kutlarım.

Başkalarını aydınlatabilmek için bir ömür emekleri ile kendilerini söndüren öğretmenlerin Öğretmenler Gününü Kutlarım.

Unutmayın ki en büyük şeytanlık cahil olmak ve en iyi öğretmende melek olmaktır.

Attığım her adımda, tırmandığım her merdivende sen varsın canım öğretmenim. Öğretmenler günün kutlu olsun.

Çocuklarımızın eğitiminde en büyük rolü oynayan siz öğretmenlerin her türlü fedakarlıklarını bildiğimiz gibi bunu size borçlu olduğumuzu da unutmayız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Cehaletle dolu bu toplumda bizleri bu cehaletten kurtaran siz öğretmenlerin bu günü kutlu olsun.

Bana en değerli hayat felsefemi sunan , beni aydınlık yarınlara taşıyan öğretmenim. Öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Öğretmenim sen karanlık bir gecede doğan ulu ay gibisin. Hep yolumu aydınlatıp en kötü günümde bana ışık kaynağı oldun. Öğretmenler Günün KUTLU OLSUN.

Kimseden bir şey dileyecek gücü bulamadığımda senden diledim ve her dilediğimi yerine getirdiğin için sana minnet borçluyum öğretmenim. Öğretmenler günün kutlu olsun.

Bir gün sizleri ɑnlɑtmɑyɑ değmez, sizin sevginiz ɑsırlɑrcɑ geçmez öğretmenim. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Tüm gönüllerin sultɑnı, dertlerin ilɑcı ve elleri öpülesi mübɑrek öğretmenim Öğretmenler günün kutlu olsun.

Beni keşfedip her şeyden çok sevip emekler veren cɑnım öğretmenim bugünün kutlu olsun.

Bugünümüze değil yarınımıza yön verensin, geleceğimizin temel taşı tüm hayallerimizin gerçekçi temsilcisisin Sevgili Öğretmenim. Bugünün ve her günün kutlu olsun.

Annemiz babamız kadar bize yakınsın, yavrun gibi bizi kollarsın, iyi bir yerde olmamız için elinden geleni yaparsın, seni çok seviyoruz Canım Öğretmenim. Nice güzel Öğretmenler Günü sizin olsun.

Hep fedakarsın, çok sabırlısın, sevgi dolusun, sonsuz kucak açar ve hep korursun. İyi ki varsın canım öğretmenim. Öğretmenler Günün kutlu ve mutlu olsun.

Düşüncelerimize yön verdin, sağlam bir yapı oluşturup altına imzanı atarak en büyük eserlerini oluşturdun. Ne mutlu sana nice eserlere ve güzel günlere canım Öğretmenim. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun.

Öğretmenim başımızın tacısın. Gönlümüzün bir parçasısın. Yeri değişmeyen en büyük sevgilimiz yarınımızsın. Seni çok ama çok seviyoruz öğretmenim bu güzel gün sana armağan olsun.

Ben beyaz boş bir sayfaydık öğretmenim, öyle güzel bir gelecek resmettin ki o bon boş sayfaya, sana ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu günün kutlu ve daim olsun öğretmenim.

Bugünün, yarının umudu, hayallerin kurucusu olan öğretmenlerimiz iyi ki varsınız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Eğittin, öğrettin büyük adam ettin. Hep yanımızda en büyük destekçimiz oldun. Öğretmenler günün kutlu sevgili öğretmenim.

Sen gökyüzündeki yıldızlar gibi her daim parlayıp , sönmeyen güneşin aydınlığı gibi önümüzü aydınlatın. Öğretmenler günün kutlu olsun.

Annelik nasıl kutsalsa öğretmenlikte o denli kutsaldır, bu kutsallıkla var olman dileği ile mutlu öğretmenler günü diliyorum.

Sen umudumuz, vazgeçilmeyen dünümüz, bugünümüz yarınımızsın ve en önemlisi yegane öğretmenimizsin. Hep böyle kalman dileği ile nice daha güzel günlere öğretmenim.

Sen bir rüzgarın bizi savurduğu anda yağmurun bizi ıslatacağı zamanda kanatlarınla sarmalayıp bizi korudun öğretmenim bugünün kutlu olsun.

En güçlü fırtınalar bile seni deviremez, sen çünkü çınar gibi kuvvetli ve dağ gibi güçlüsün ve bu hayata benim en büyük idolümsün öğretmenim. Her zaman bu kudretle kalman dileği ile nice güzel öğretmenler gününe…

Kimi zaman yanımızda, kimi zaman uzağımızdaydın, ama en önemlisi bedenimizle yanımızda olmadığın halde hep yüreğimizle yanı başımızdaydın. Öğretmenler günün kutlu olsun değerli öğretmenim.

Öğretmenim seni görmek değil, uzakta olup unutmak değil, özlem ile her zaman yürekte an ve an yaşamaktır canım öğretmenim. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun.

Bize asla kaybolmayan hep çoğalan ama hiç azalmayan sevginle bu hayata yoldaşlık ettiğin için sana minnettarız canım öğretmenim. Öğretmenler günün kutlu olsun.

Bu güzel günde yüzün öpülmekten solsun. Bu sevgi bağı hiç ekilmeyip daim olsun. Hep akıllarda ve gönüllerde kalman dileği ile öğretmenler günün kutlu olsun.

Yapraklar dökülebilir , güller solabilir, herkes unutabilir ama sen hiçbir zaman unutulmazsın öğretmenim. Unutulmaman ümidi ile öğretmenler günün kutlu olsun.

Yüreğin sevgi ile dolsun melekler hep baş ucunda olsun, güneş hep sana doğsun ve Allah her zaman yardımcın olsun canım öğretmenim. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun.

Çiçek ve yağmur, deniz ve meltem, insan ve umud, anne ve çocuk nasıl ayrılmaz bir bütünlerse öğretmen ve öğrencilerde öyledir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Senin gülüşünü sevgi dolu bakışlarını gözlerindeki heyecanı ve verdiğin mücadeleyi hiçbir zaman unutmadık unutmayacağız öğretmenim. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun.

Tüm meslekleri var eden yapı taşı olan öğretmenlerimizin bugünleri Kutlu Olsun. http://www.enguzelsozunuz.com/ogretmenler-gunu-sozleri.html

Bu güzel günün mutluluğu gibi her gününüz mutlulukla dolsun. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Hep başarılıydınız ve her daim de başarılı olmanız sağlık, mutluluk ve güzel günlerin sizinle olması temennisi ile öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenim canımızsın umudumuzsun sen her şeyimizsin. Geleceğimizin temeli canım öğretmenim Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Hayata kazanmayı öğrettin, yaşamayı öğrettin, direnmeyi öğrettin ve en önemlisi bize kendimiz olmayı öğrettin. Öğretmenler Günün Kutlu Olsuın.

Kendini bilen gönülden seven yürekli ve fedakar olan öğretmenlerimizin bu özel gününü kutluyorum.

Dünyadaki tüm eşsiz güzelliklere kalbinde olması ve bu güzelliklerin hiç bitmemesi dileğimle nice güzel öğretmenler günü diliyorum.

Seni kırdığımız halde öyle sevdin ki canını acıttığımız halde öyle dost oldun ki hep o sıcak yüreğini açtığın için ve yanımızda bulunduğun için teşekkür ederiz canım öğretmenim. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun.

 • Öğretmenler Günü İle İlgili Özlü Sözler;
 • Öğretmen ödülünü yıllɑr geçtikten sonrɑ ɑlır.

  Bɑnɑ bir hɑrf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.

  Uluslɑrı kurtɑrɑnlɑr yɑlnız ve ɑncɑk öğretmenlerdir.

  Dünyɑnın her yɑnındɑ öğretmenler, insɑn topluluğunun en fedɑkɑr ve en değerli vɑrlığıdır.

  Eğitim sevgiyle bɑşlɑr.

  Öğretmen bir sɑnɑtkɑrdır, yɑrının temelini o ɑttığı gibi, değerli kişilik hɑmurunɑ dɑ biçim verir.

  Öğretmenler , yeni nesil sizin eseriniz olɑcɑktır.

  Öğrencisini etkilemeden öğretmeye kɑlkɑnlɑr, soğuk demiri boş yere döverler.

  Gelecek gençlerin, gençler öğretmenlerin eseridir.

  Toplumlɑrın uygɑrlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

  Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dɑyɑlıdır.

  Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdɑnı hür, irfɑnı hür yeni nesiller ister.

  Bɑnɑ bir hɑrf öğretenin kölesi olurum. (Hz.Ali)

  Öğretmen nɑsılsɑ sınıf dɑ öyledir. (Almɑn Atɑsözü)

  Heykeltırɑş mermere ne ise, öğretmen de çocuğɑ odur. (Atɑsözü)

  Yeryüzünde öğretmenlikten bɑşkɑ onurlu bir meslek tɑnımıyorum. (Diyojen)

  Unutmɑyınız ki cumhurbɑşkɑnı bile sınıftɑ öğretmenden sonrɑ gelir.(Atatürk)

  Dünyɑnın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en sɑygıdeğer öğeleridir.(Atatürk)

 • Ayrıca ÖĞRETMENLER GÜNÜ ŞİİRLERİ sayfamıza da bakmanızı öneririz. TIKLAYINIZ.


 • Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


  facebook Twitter

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
  Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?

  1. bir çukura biriken yağmur suları gibi güneş doğunca buharlaşıp tekrar yağmur olup yağacak kadar mucizevi öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.

  Güzel Mesajlar

  Resimli Sözler

  TÜMÜNÜ GÖSTER

  Özlü Sözler

  Yeni Eklenenler