Güzel Sözler

Dini Sözler

Özel Günler

Spor Sözleri

Kürtçe Mesajlar

Kürtçe Mesajlar Kürtçe Mesajlar

Qirina dilemin işev naqede dil heye ez herim dildar bi xatirete.: Yüreğimin çığlığı bu gece son bulmaz gitmeye niyetliyim sevgili hoşça kal.

Agir ketiye nav dilemin roja tu çu ji cem min diltezin xelasnabe. : Ateş düşer yüreğimin ortasına yanımdan gittiğin gün yürek sızısı bitmiyor.

Dı qedere min de tu heye bete sebramin naye jiyan bete nabe. : Kaderimde sen varsın sensiz sabrım gelmez hayat (yaşam) sensiz olmaz.

Dibejin ku zor e diltezin ji bo evine tu car xelasnabe ev çiroke şewat. : Diyorlar ki zordur aşk için yürek sızısı hiç bir zaman bitmez bu acıklı (ateşli) hikaye.

Evin zû were sebramin qet nema aşıqé te me. : Aşkım çabuk gel sensiz sabrım kalmadı aşığım sana.

Keç u xorten azadin servan u şoreşgerin jiyanek bı rumet diparezın. : Özgür kız ve delikanlılarız savaşçı ve devrimciyiz onurlu bir yaşamı savunuyoruz.

Mina stérka ezmana li ber cavemine. : Gökteki yıldız gibi gözümün önündesin.

Evina te ez qedandim cima tu naye li bendateme ez heliyam. : Aşkın beni bitirdi neden sen gelmiyorsun seni beklemekten eridim.

Roj bi roj dihelim evin ji derde min re tu dermani ji kulamin ra tu dermani. : Gün be gün eriyorum aşkım derdime sen çaresin yarama sen çaresin.

Dilemin bi xwere bir cu dikim nakim te ji birnakim. : Yüreğimi alıpta götürdün ne yapsam ne etsem seni unutamıyorum.

Denge dilemin birindare ez te birnakim debarnakim ji bo te dilemin jani. : Sessizdir yüreğim yaralı unutamam dayanamam yüreğim senin için acili.

Wé caxé li cavé min méze bikî u bixwine ew te hez dike bawer bike. : O zaman gözlerime bak ve oku o seni seviyor inan.

Hecheciké slava li yaramina. : Ey kırlangıç selam söyle sevgilime.

Evdalé ez kolé van cave te evina dilete me. : Aptal senin o gözlerine köle yüreğine aşığım.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?

Güzel Mesajlar

Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER

Özlü Sözler

Yeni Eklenenler