Güzel Sözler

Dini Sözler

Özel Günler

Spor Sözleri

Harbi Sözler

Harbi Sözler Harbi Sözler

Aşk sevdiğim kızı öpmek kadar ucuz, o olmayınca varlığını hissetmeyecek kadar duygusuz ise ben bu aşka arkamı döner bakmadan giderim usulca.

Sevdim de ne değişti ki; her gün içip sarhoş oldum, sevilmeyip ne değişti ki; bir başıma yalnız kalıp kendimi suçladım.

Ne racondur, ne adam vurmakır, nede bir başkasına güç gösterişi için bağırıp her tarafı saçmaktır delikanlılık! Delikanlılık eve bir parça ekmek götürebilmek için çabalamaktır.

Zor olan bir başına uyumak, sabahları iple çekip sana olan özlemi unutmak, ölmek isteyip de ölememek değil, bir başına sensiz ve kimsesiz kalmaktır.

Arama beni sokaklarda, sensiz gezip içiyorum her bir yanda, bilmelisin ki harbi adamda yalan olmaz, hele de sevgisi hiç yalan olmaz.

Yalansız sevdim seni! Sense yalanlarla boğdun beni, ne bilirdim sensiz bir başıma kalıp özlem çekeceğimi Sahte Sevgilim.

Sevdim ya seni bir kez, artık bu dertler bitmez, gelen geldi başıma ama bu sevgi sensiz bir başıma geçmez.

Aşk; Oyunlarına kapılıp her seni seviyorum diyene bağlanıp onunla olmak değil, sevgiyi yürekten hissedip onunla ölümüne sevip her an yanı başında olmaktır.

Seni her gördüğüm an kalbim duracak sanki o an, sen yoksun ya bu kalp dursa ne yarar…

Sen,kalemi elime alıp duygu yüklü sözlere başlayıp ta sonunu getirmek için kin kustuğum noktam bile olamazsın .

Aldığım nefes kadar yakın, verdiğim nefes kadar uzaksın bana, bitti diyip gittin ya sanma ki bende bitip gittin.

Kulla kulluk etmek yoktu bu sevda yolunda, sen de seviyorsan ver elini gidelim uzaklara, yok gelmiyorsan bil ki bitecek bu sevda…

Anlatsam ne yarar anlamaz kimse beni, sevmek istesem ne yarar sevmez kimse beni, yalan bu dünyada sevgi gerçekleri, görmez kimse sevildiği kişiyi.

Bitti bu sevda bil bunu, aşk benim için sonu olmayan bir kuyu, bu yazdığımı da iyi oku sen sevme beni güzelim git başka sevdalarda bul kendini.

Harbi adamız bizde olmaz geri, attık mı vitesi durmadan gideriz ileri ileri, arkana bakım durma sevgili asla dönmeyiz geri.

Harbi adamız biz güzelim, sevdik mi gideriz ebedi, dönmek istesen de bilirim yerin hep bar köşeleri ama dedim ya ben sevdim mi ölümüne giderim ileri…

Sabaha kadar sigara yakıp izledim seni, dayanamayıp acı çekmek için kolumu kesmek istedim ama ne yaparsın orda akan kanda bile çıkan senin resmindi…

Bilmeyiz biz böyle cancanlı sözler, biz harbi adamız, bize gelen ne sevgiden ne beladan kaçar kurtulmaya çalışırız. Dedik ya güzelim biz adamın dibiyiz sevdik mi Allah’ına kadar sevip taparız.

Delikanlı adam arkadan laf ebeliği yapıp karı gibi dedikodu yapmaz be kardeş, konuşmak yerine bir ömür susar yeri geldi mi bunun için ölür.

Atılan her zarın, çıkan her şansın sahibi değiliz, zarı atan değil oynatan, şansı veren değil şansı sağlayandır.

Bir çığlık ötesiydi yalnızlığım, kimi zaman sensiz, kimi zaman senli gecelerde parlayan yıldızların yanıp söndüğü gibi ışıldamasıydı.

Üzmesin seni bu karşılıksız sevgiler, elbet bağrına taş basar bu acılarda diner, giden gitsin aldırma sen yangınlarda bir gün söner, sakın dönüp te ardına bile bakma! Unutma her zaman Kral’lar önde gider…

Bilmeliyiz ki hayatta edindiğimiz tecrübeler , yediğimiz kazıkların toplamından gelir.

Mutluluğuma gölge düşürmek için yağan yağmur yağ durmadan yağ aldırmıyorum, niyetin beni ıslatıp sırılsıklam yapmaksa da bil ki ben zaten hep ağlıyorum.

Aleme racon getiren biziz, unutmayın siz at çiftliğinde daha at timar ederken, biz insan timar ediyorduk!

Gururunu yenip geri dönmek istesen de dönme sakın! Sende ki gurur bitse bile bende ki bu nefret asla bitmez. !

Bizde durmadan değişen yenilikler, benim geleneklerime bir ihanet ve altında kalınmayacak hakaretlerdir.

Yaşadığım her şey yalan olsa bile bil ki yalanların arasında unutulmayan tek gerçek sendin Sevgili!

Yüreğimde sen varsın, dilimden çıkan her kelimede sen varsın, seni sevdim ben delice, bilmelisin ki alamaz benden seni hiç kimse!

Gözümüz kara, yüreğimiz sevda doludur. Serseri diyenler bilmeli ki sevgimiz ölene kadardır.

Hayalin kalbimde saklı, yaşarım seni her anımda gizli gizli, seni göremediğim zamanlarda hayalindir sensizliğimin ilacı, seni izlerim sen bilmezsen de hayatımın anlamı.

Her soğuk gece yüreğim acır, nefes alamazken nefesimi kesen seni özlüyor bu bedenim, sen yoksun ya ecel gelip alsa şu sensiz bedenimi ne olur.

Sensiz, yaralı, çaresiz, kimsesiz bir başıma sensizliğe mahkum okumak zor geliyor artık SEVGİLİ…

Gün geçtikçe acılarım birikiyor içimde, tek nedeni sen değil içimde bitmek bilmeyen bu sevgi, olur ya acılarımı gömer sevgime çeker gidersem bil ki gittiğim yerde beklerim seni.

Güneş olmuşsun aydınlanan dünyama, gece olmuşsun parlayan yıldızlar gibi, şimdi ne gecesiz nede gündüzsüz neden yapamıyorum iyi anlıyorum. Çünkü sen aldığım nefes olmuşsun yaşadığım sürece…

Seni sevmediğimi mi düşünüyorsun oy o zaman kalbimi, seni görmediğimi mi düşünüyorsun oy o zaman gözlerimi, çünkü sana doğruyu söyleyememişler, kalbimin acısını gözlerimdeki yaşları ifade edememişler.

Sen, seni ka**ece sevenlere gönül verdin. Ben seni gönülden sevdim. Biliyor musun sevgili! İnsanlar elinde tespih Allah’a zikrederler bense tespihimi kalbimde taşıyorum bir Allah bir sen diye zikrediyorum.

Köleler zincirleri nasıl taşıyorsa bende seni kalbimde öyle taşıdım. Kölelik biter gülüm peki sevda biter mi ? söyle biter mi?

Kumarda paramı, ölümle anamı kaybettim ah sevgili! Ama ayrılış ile seni kaybedemedim. http://www.enguzelsozunuz.com/harbi-sozler.html

Aşk yanan bir ateş gibidir, dokunmasını bildiğin sürece varsındır. Ama bilmediğin sürece anca yanar kavrulursun.

Seni sevmeden önce, tek bir şeyden korkardım oda Allah’tan seni sevdikten sonra iki şeyden korkar oldum, birde ayrılıktan!

Papatya çiçeklerini bilir misin? Hep sorardım onlara ve yapraklarını kopararak seviyor sevmiyor oyununu oynardım. Ama şimdi düşmanım papatyalara yittik bir sevdanın acısını anımsatıyorlar, nerde bir papatya görsem ezip geçiyorum üstünden…

Dervişe Tanrı, mahkuma özgürlük, aça ekmek lazım. Bana ise sen lazımsın Sevgili!

Mezar taşıma iki şey yazsınlar, doğduğum gün benim adımı, öldüğüm gün ayrıldığımız günlerin adını yazsınlar. Çünkü benim asıl ölümüm o zaman başlıyordu.

Kalbin kalbime komşudur, benimki dursun yeter ki senin ki hiç durmadan atsın, bel ki o zaman bana biraz yer verirsin kalbinden kalbime…

Çiçeğe çiçek, ağaca ağaç, Tanrıya tanrı desinler. Bana ise sen desinler çünkü senden sonra ben kalmadı.

Senden önce gözyaşlarım toprağa akardı, ama senden sonra gözyaşlarımı kalbime akıttım kirlenmesinler diye…

Ellerim var seni kucaklamak için ayaklarım var sana gelmek için, keşke bir kanguru olsaydım seni içimde taşımak için.

Senden önce her şeyi hatırlardım, senden sonra her şeyi unuttum güzelim!

Yaşamın sürece ne dersen et aklın hep edemediğinde kalacak. Her şey aynı olsa da en yakınında sandığın bile sana uzak olacak…

Bu gidişim ne ilk ne son olacak, bu kalp hep senin aşkınla avunacak, gün gelir kavuşamazsak bu beden toprağa teslim olacak.

Seni ne isterim ne vazgeçerim, ben seni sen olmadan da severim işte bu benim kaderim düşe kalka yaşar giderim.

Kim olursa olsun etkilenir ayrılıktan çektiği acının türlü türlü feryadından ama yinede üşenir bir adımdan artık şüphe bile eder nefes aldığından.

Sen şimdi olduğun yerde kal sakın gelme alıştım artık zorda olsa hasretine benimde bir sabrım var değme artık yüreğime dokunup da yakma sakın ateşlerde…Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?

Güzel Mesajlar

Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER

Özlü Sözler

Yeni Eklenenler