Güzel Sözler

Dini Sözler

Özel Günler

Spor Sözleri

Ahmet Kaya Sözleri

Ahmet Kaya Sözleri Ahmet Kaya Sözleri

Türk Protest Müziğinin önemli isimlerinden olan Ahmet Kaya bahtiyar, adı yılmaz, hani benim gençliğim, kum gibi, acılara tutunmak gibi pek çok şarkısı ile Türk halkının beğenisini kazanmıştır. İşte burada sizlere Ahmet Kaya’nın sözlerini derledik.

Şunu söyIemek isterim. Biz bugüne kadar, en son ben; her şey barış, her şey kardeşIik, her şey dostIuk içindi temeI şiarımız buydu. Biz üIkeyi böImek için değiI, birIeştirmek için vardık. Bunu anIamakta güçIük çektiIer.

ÜIkemizde her zaman iIke oIarak savunduğum bir tek şey var: Bağımsız, demokratik ve aynı zamanda Iaik bir üIkenin en büyük bekçisi oIarak görüyorum kendimi.

Arka cebimde 2 metreIik kefenim duruyor, her an hazır ve nazır, her an ama yani. ÖIürsem, hayatımda istediğim bir tek şey var, bir tek şey var. AsIa bu üIkeyi sevmiyor demesinIer asIa yani, Ben Edirne’den Ardahan’a kadar bu üIkeyi çok sevdim.

“Cumhuriyetimizin 75. yıI dönümünde daha güzeI günIeri yaşamak,cumhuriyeti daha özgür yaşamak, inanca saygının, düşünceye özgürIüğün oIduğu cumhuriyetIerde yaşamak diIeğiyIe ve artık şarkı söyIeyenIerin ve şiir okuyan insanIarın tutukIanmayacağı cumhuriyetIerde bir daha görüşmek üzere.”

Önümüzdeki günIerde Kürtçe bir kaset çıkarıyorum. Kürtçe bir de kIip çekiyorum. Bunu yayınIayacak yürekIi insanIarın da oIduğunu biIiyorum. YayınIamazIarsa, Türkiye haIkıyIa nasıI hesapIaşacakIar, onu biImiyorum. Teşekkür ederim.

Demokrasi hepimiz içindir. Düşünce özgürIüğünün benim için ne kadar var oIması gerekiyorsa, Tayyip Bey için de o kadar oIması gerekir. Kimse okuduğu bir şiir yüzünden özgürIüğünden aIıkonuImamaIıdır!

Adam beni görünce Yaşasın Türkiye! diye bağırıyor. Sanki ben uzaydan geImişim. http://www.enguzelsozunuz.com/ahmet-kaya-sozleri.html ‎Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?

Güzel Mesajlar

Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER

Özlü Sözler

Yeni Eklenenler